Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKT

Lucie Urbančíková, M.Ed. - MAMAfaktura.cz
Gabinova 865/5
152 00 Praha 5 - Hlubočepy
tel: 774 437 892 (9 - 16:30)
lucie(zavináč)MAMAfaktura.cz
Díky že mě kontaktujte více mailem než telefonem;)

Proč za vznik MAMfaktury může zelí?

 

Chápu, že je to opravdu bizardní, ale je to tak. Za to, že vymýšlím a vyrábím různé jazykové hry a pomůcky insiprované Montessori přístupem opravdu může zelí. Pamatuju si na ten moment jako dneska. V roce 2003 jsem si dělala metodické minimum na výuku angličtiny na UK v Praze a v průběhu jedné přednášky chtěla paní profesorka procvičit naši představivost. Dala nám následující úkol: Představte si hlávku zelí. Co všechno byste z této hlávky mohli vyrobit? K čemu všemu byste ji mohli použít? Vzala jsem si tužku a papír a začala psát. Po pár minutách se paní profesorka zeptala: Přihlašte se všichni, kdo jste vymysleli víc jak 5 využití? ... víc jak 10 využití? ... víc jak 15 využítí? V tuto chvíli jsem se k mému obrovskému překvapení hlásila z celé auly už jen já. Paní profesorka ke mě přišla a zeptala se mě: Kolik těch využití máte? Odpověděla jsem: Osmnáct. S obrovských překvapením se na mě podívala a vyzvala mě, abych přečetla svůj seznam. Nikdy nezapomenu na ten její udivený a "mile šokovaný" výraz... ;)

 

Toto byl pro mě byl naprosto zásadní zážitek formující mé profesní směřování. Uvědomila jsem si, že možná umím něco, co ne všichni umějí - že mám schopnost sypat z rukávu spoustu "variant na dané téma". Proto jsem se rozhodla této své dovednosti využít ve svém profesním životě.

 

V roce 2004 jsem založila jazkový projekt Lingua Ludus, pod jehož křídly jsem vymýšlela a vydávala různé jazykové pomůcky, školila angličtináře v rámci jejich dalšího vzdělávání. Narození dětí mě dále nasměrovalo do objevování světa Montessori a tak vznikla MAMAfaktura. A jelikož MAMAfaktura "přerostla mé první profesní dítě" projekt Lingua Ludus, od března 2018 vydávám všechny své výrobky (jazykové i Montessori) pod značkou MAMAfaktura.cz.

 

Tento pravdivý příběh má ještě jednu "třešničku." Víte, jaká byla moje přezdívka ve škole od 3. do 8. třídy základky? Ano, zelí. Jak jsem k tomu přišla? Tuto přezdívku odvodil z mého příjmení "Eiseltová" můj soused v lavci Honza Kouba. Soudružka učitelka nám tenkrát rozdávala další výtisk časopisu Mateřídouška, který jsme ve škole odebírali. Honza vzal můj výtisk a podepsal mě na něj. Byl v oblasti jazykové velmi kreativní a místo "Eiseltová" napsal "Aizeltová". Ve třídě se to hned chytlo a všech mých 37 spolužáků mi od té chvíle jinak neřeklo. První verze přezdívky "AI-Zelí" vydržela asi týden, pak předpona "AI" odpadla a už jsem byla jenom "Zelí". Jelikož mě touto přezdívkou oslovovaly i holky, po přechodu na gympl jsem na "Lucko" vůbec nereagovala...

 

Máte i vy nějakou osudovou zeleninu nebo jsem jediná?  ;)  

 

<<< předchozí článek                                další článek >>>