Kdo stojí za MAMAfakturou aneb personální obsazení 

MAMAfakturu.cz založila Lucka Urbančíková v lednu 2013. V červnu 2016 se tým MAMAfaktury.cz rozšířil o neskutečně pozitivní, nadšenou a energickou osůbku - Gábinu Havlovou.

Lucie Urbančíková, M.Ed.

 

design a výroba, metodika, vedení kurzů, expedice objednávek

email: lucie(zavináč)MAMAfaktura.cz

Při odeslání emailu nahraďte slovo "zavináč" symbolem @ - toto je opatření proti spamům.

mobil: vzhledem k vytíženosti maximálně preferuji emailový kontakt. Pokud zanecháte v emailu i Váš telefon, ráda Vám zavolám. Děkuji za pochopení.

 

MAMAfakturu.cz jsem založila v roce 2013, rok poté, co k nám podruhé přiletěl čáp. Celý život jsem měla velmi blízko k rukodělným pracem a v průběhu mateřské jsem začala vymýšlet vlastní pomůcky a hry inspirované Montessori přístupem. A jak už to tak chodí, známí mě „dotlačili“ k tomu, abych si své nápady a výrobky nenechávala jen pro sebe a začala je nabízet i ostatním… Tak vznikla MAMAfaktura. A trochu cítím, že vše dělám i s posvěcením od Marie Montessori, která napsala: "Stačí rozumět té myšlence a podle jejích podnětů kráčet kupředu." A přesně o to se snažím, to je mé motto.

Co o Montessori říká Lucka?
"Montessori je pro mě o návratu k selskému rozumu, zastavení se a pozorování nejen dětí, ale i nás samotných. Nikdy nezapomenu, jak jsem se na vlastní děti zlobila, když si při jedení jogurtu v puse otáčely lžičku "dnem vzhůru". Vůbec jsem nechápala, odkud to mají. Až jednou, při pohodové snídani, kdy jsem nikam nespěchala, jsem se přistihla při otáčení lžičky... Takže odstranění tohoto nechtěného jevu bylo jednoduché - aby to přestaly dělat děti, musela jem to přestat dělat já. A právě toto je dle mého ten úžasný "skrytý kout" Montessori přístupu - aby děti podle tohoto principu mohly fungovat, musí tento přístup být ochotni následovat i jejich rodiče. Při hodinách Montessori hrátek, kterých se účastní rodiče s dětmi, jsem vypozorovala, že Montessori je pro všechny děti a ne pro všechny rodiče. Takže aby se v Montessori prostředí mohly posouvat děti, musíme se posunout ze svých zajetých kolejí i my, dospělí. A to je dle mého naprosto úžasné."

Gábina Havlová


komunikace se zákazníky, administrativní výpomoc


mobil: 604 365 338 - volat můžete v pracovní dny mezi 15. a 18. hodinou, sms kdykoli

email: mamafaktura.objednavky(zavináč)seznam.cz

Při odeslání emailu nahraďte slovo "zavináč" symbolem @ - toto je opatření proti spamům.

 

S Gábinou se znám od března 2014 z MC Řepík, kde mi až do června 2016 pomáhala s vedením a administrací Montessori hrátek v tomto mateřském centru. Vždy se mi s ní velmi dobře spolupracovalo, vždy byla neskutečně spolehlivá. Proto jsem se jí v květnu 2016 odvážila zeptat, jestli by se mnou nechtěla spolupracovat i po ukončení své mateřské. K mému obrovskému nadšení souhlasila!

Jaký vztak k Montessori má Gábina?
"Nejvíc mě na Montessori zaujalo to, s jakou lehkostí a jednoduchou logikou se dokážou děti i ve velmi nízkém věku neuvěřitelně soustředit a samy dokážou přijít na možnosti hraní, které by nás, dospělé, ani nenapadly. Díky různorodosti materiálů si krásně rozvíjejí smysly, o kterých ještě ani neví. Je to jednoduché, přirozené hraní."