Nejčastější otázky o výrobcích MAMAfaktury.cz

Proč nabízíte slevy jen velmi zřídka?

Nevidíme důvod, proč bychom měli k cílové ceně přidávat nějaká procenta jen pro to, abychom sem tam vyhlásili nějakou slevovou akci. Ceny se pro vás snažíme nastavit co nejníže je to možné současně férově ohodnotit naše nápady a práci spojenou s výrobou. My to vnímáme jako ten nejsprávnější způsob i když je nám jasné, že tento přístup není tak rozšířený... Snad bude vyhovovat i vám.

Jak a kde své hry vyrábíte?

Všechny hry a hračky vyrábíme v bytě v prostředí bez domácích zvířat.

A jako správná manufaktura často zapojujeme i ostatní členy rodiny. Obzvlášť děti moc baví podávat, skládat, balit či laminovat. Zároveň se tak naplňují i postupy doporučené Marií Montessori.

Kdo je autorem všech vámi nabízených her, hraček a pomůcek?

Pokud není uvedeno jinak, celý námi nabízený sortiment vymýšlí a vyrábí Lucie Urbančíková.

Jaký je rozdíl mezi originálními Montessori pomůckami a pomůckami nabízenými MAMAfakturou?

Marie Montessori jednou napsala: "Není nutné aby byla má výzkumná práce zcela dokončena. Stačí rozumět té myšlence a podle jejích podnětů kráčet kupředu."

A právě v tomto duchu se snažíme kráčet kupředu i s našimi pomůckami. Dovolujeme si využít i jiných materiálů než používala Dr. Montessori. Nicméně se snažíme, aby estetická a funkční stránka pomůcek byla co nejvyšší.

Proč nabízíte i výrobky, které "pouze" sestavíte z různých běžně dostupných materiálů?

Vede nás k tomu vlastní zkušenost. A ta je následující: i když na danou hru či hračku jsou třeba "jen" dřevěné kolíčky, barvy, karton, kružítko a řezačka, sehnat vše dle našich představ z naší zkušenosti často bývá velmi časově náročné. Takže snažíme se vám ušetřit čas (abyste nemuseli obíhat všechna papírnictví v blízkém i dalekém okolí) a zároveň i peněženku - objednáváme od dodavatelů, kteří nabízejí daleko zajímavější ceny než v kamenných obchodech a ještě ve větších objemech.

Finanční a časová úspora na vaší straně je tedy zaručena a vy se můžete maximálně věnovat svým či vám svěřeným ratolestem.

Proč ve své nabídce máte i výrobky Lingua Ludus?

Odpověď je jednoduchá - protože MAMAfaktura a Lingua Ludus jsou personálně propojeny. Autorkou obou "projektů" je Lucie Urbančíková (roz. Eiseltová).

Při vzniku internetového obchodu MAMAfaktura.cz jsme se rozhodli nabízet zde i hry a publikace z produkce jazykového projektu Lingua Ludus. To proto, aby si zákazníci MAMAfaktury mohli objednat i jazykové pomůcky za jedno poštovné.