Učíte angličtinu a chcete zapojit principy Montessori a zážitkové pedagogiky
do své výuky?

 

Zážitkovou výukou angličtiny se zabývám od roku 2004, tj. od počátku mé učitelské praxe. Pracovala jsem v různých prostředích - jazykové školy, základní školy, výuka dětí doma, skupinová i individuální výuka ve firmách. Každé prostředí má svá specifika, jiné požadavky na kurikulum. Montessori pedagogiku do výuky zařazuji od roku 2012.

V jakémkoli prostředí je však možné výuku žákům a studentům "okořenit", přiblížit a lépe vysvětlit - např. tím, že si anglickou gramatiku doslova budou moci:

 • "osahat" (viz. princip paní Montessori, že "ruka je nástroj ducha" a tedy to, co nám projde rukama, co si budeme moci osahat, bude "hlava" lépe chápat)

 • "zažít na vlastní kůži" tím, že si danou situaci, o které by se dalo mluvit pouze "jako" prožijí doopravdy

__________________________________________________

 

Pokud Vás cokoli výše popsaného zaujalo, právě Vám nabízím:

 • jazykové hry pro zpestření výuky angličtiny (momentálně hlavně pro 1. stupeň ZŠ)
   
 • semináře pro vyučující angličtiny, které na názorných příkladech ukazují, jak jednoduše lze do výuky zapojit prvky Montessori a zážitkové pedagogiky (od dubna 2017 by semináře opět měly být akreditované MŠMT v rámci DVPP)
   
 • odkaz www.LinguaLudus.com - tj. na mou druhou webovou stránku, která se zaměřuje na výuku angličtiny zážitkovou metodou a zapracováváním prvků Montessori do běžné výuky
   
 • konzultace při nastavování celoškolních či skupinových jazykových projektů - 7 let jsem pracovala jako odborný garant a metodik jazykového projektu Pod křídly, který přinášel výuku angličtiny do prostředí dětských domovů po celé ČR. V roce 2013 tento projekt získal Evropskou jazykovou cenu LABEL.
   
 • program Speak & Montessori, který popisuje konkrétní aktivity pro výuku angličtiny dle Montessori principů
   
 • hodinové povídání pro rodiče (třeba v rámci třídních schůzek) o tom, proč právě vaše škola učí / vy učíte angličtinu jinak než je běžně obvyklé (Ze svého okolí vím, jak MOC rodiče chtějí pro své děti ty nejlepší a nejinovativnější programy. Když však dojde na "lámání chleba" a rodiče se musí rozhodnout, zda-li své ratolesti do tohoto inovativního programu přihlási, nakonec je často přemůže "strach z neznámého" - nechtějí se učit nic nového, aby mohli dětem v případě potřeby školní látku vysvětlit tak, jak se to učili oni.)

 

Pokud budete mít jakékoli dotazy, prosím kontaktujte mne na lucie(zavináč)MAMAfaktura.cz.

______
Poznámka pod čarou - V případě vašeho zájmu o užší spolupráci ráda přijedu se semináři za Vámi. Mé časové možnosti jsou v pracovní dny následující: z Prahy-západ (Barrandova) mohu vyjíždět autem nejdříve v 7:15 (musím nejprve předat mladší ratolest ve školce, která otvírá v 7 hodin) a nejpozději musím na stejné místo dojet v 16:30. O víkendech jsem časově i vzdálenostně flexibilní ;)