Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKT

Lucie Urbančíková, M.Ed. - MAMAfaktura.cz
Gabinova 865/5
152 00 Praha 5 - Hlubočepy
tel: 774 437 892 (9 - 16:30)
lucie(zavináč)MAMAfaktura.cz
Díky že mě kontaktujte více mailem než telefonem;)

Zajímavé knížky pro rodiče

Byť nutně 100% nesouhlasím s naprosto vším, o čem se v následujících knížkách píše či co "nařizují" různé přístupy k výchově dětí, tyto informace mi VELMI pomohly:

  • najít můj rodičovský "styl", získat pocit jistoty
  • nastřádat si argumenty pro mé okolí, že vím, co a proč dělám a naopak co a jak dělat nechci (např. některé aspekty respektující výchovy)

Zároveň však musím dodat zmínku o současném trendu, kdy máme velkou tendenci popírat své pocity a někdy až slepě dodržovat, to co se kde píše, co jaká světová kapacita řekla. Rodičovství vnímám jako alchymii ve vyvažování toho, co potřebuje dítě, já jako rodič a  mé okolí. Navíc jsme každý jedinečný - a to jak rodič, tak i dítě. Proto je to často doslova alchymie najít tu správnou - tj. pro nás tu správnou cestu. Jeden 100% postup pro všechny prostě neexistuje.