Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKT

Lucie Urbančíková, M.Ed. - MAMAfaktura.cz
Gabinova 865/5
152 00 Praha 5 - Hlubočepy
tel: 774 437 892 (9 - 16:30)
lucie(zavináč)MAMAfaktura.cz
Díky že mě kontaktujte více mailem než telefonem;)

Semináře a konzultace » Semináře pro vyučující v MŠ
Semináře pro vyučující pracující s dětmi 0 - 6 let

 

Současná nabídka mých seminářů pro vyučující v mateřských školách, dětských skupinách, chůvy a zaujaté rodiče (pracující s dětmi 0 - 6 let)
je následující:

 

 

Montessori pro dětské skupiny a mateřinky I. aneb jak jednoduše zapojit Montessori přístup

délka semináře: 5 x 45 min, (9 - 14 hod) 

 

Nevíte, o Montessori přístupu ve výchově dětí vůbec nic? Nebo jste si o něm někde něco přečetli nebo slyšeli, ale nevíte jak Montessori principy využívat při práci s vašimi dětmi? Tak právě pro vás je tu seminář, na kterém si:

(1) popovídáme o všech důležitých zásadách a „pravidlech“ Montessori přístupu;

(2) názorně si ukážeme velké množství aktivit, které můžete s dětmi ve věku od cca 1 roku do 6-ti let dělat v domácím prostředí či v dětské skupině.

Při názorných ukázkách se vždy zmíníme, jaké dovednosti si děti při dané aktivitě procvičují a upevňují. Absolvováním tohoto praktického semináře získáte velký repertoár nejrůznějších aktivit, které děti zaručeně smysluplně zabaví. Ze semináře si odnesete i praktické dárky, které vám usnadní zavedení Montessori přístupu přesně tam, kde právě potřebujete. Upřímně se těším na všechny, kteří si chtějí rozšířit své obzory. 

 

Rodiče jsou na tomto semináři vítáni (tj. nemusíte mít žádné pedagogické vzdělání ani zaměstnání, aby byl tento seminář pro vás velmi přínosným ;).

 

Montessori pro dětské skupiny a mateřinky II. aneb Montessori aktivity v akci

délka semináře: 5 x 45 min, (9 - 14 hod) 

 

Chcete získat přehled o Montessori aktivitách pro děti ve věku 0 – 6 let? Chcete si tyto aktivity sami vyzkoušet? Pokud ano, budu se těšit na setkání právě s Vámi. V průběhu semináře si budete moci sami vyzkoušet aktivity ze všech Montessori oblastí pro děti 0 – 6 let, tj. z praktického života, smyslové výchovy, jazyka, matematiky a kosmické výchovy (tj. přírodních věd).

Jedinou podmínkou pro účast na tomto semináři je absolvování semináře Montessori pro dětské skupiny a mateřinky I. nebo jiného semináře, na kterém jste se podrobně seznámili se základními stavebními kameny Montessori přístupu, např. senzitivními obdobími, absorbující myslí, polarizací pozornosti, třístupňovou výukou, prací s chybou a odměňováním. Znalost těchto principů je naprosto zásadní pro to, aby byl seminář pro vás maximálně přínosným.

Ze semináře si i tentokráte odnesete praktické dárky, které vám usnadní zavedení Montessori přístupu přesně tam, kde potřebujete. Rodiče jsou na tomto semináři vítáni (tj. nemusíte mít žádné pedagogické vzdělání ani zaměstnání, aby byl tento seminář pro vás velmi inspirativním ;).

Montessori pro dětské skupiny a mateřinky III. aneb Montessori aktivity v akci pro pokročilé

délka semináře: 5 x 45 min, (9 - 14 hod) 

 

Chcete se ještě hlouběji ponořit do tajů Montessori přístupu a prohloubit si tak své znalosti a praktické dovednosti v této oblasti? Absolvovali jste semináře Montessori pro dětské skupiny a mateřinky I. a II.? Pokud jste na obě otázky odpověděli kladně, moc se těším na naše další setkání. V jeho průběhu uděláme ještě jeden pomyslný krok dál do „Montessori zákulisí“.  

Podíváme se společně na další tematické okruhy, např. způsoby, jak dětem můžeme přiblížit a „zhmotnit“ čas a jeho plynutí. I vy se však můžete stát spolutvůrci obsahu tohoto semináře skrze své dotazy, které mi zašlete ještě před konáním semináře. Tímto způsobem budu moci připravit seminář přímo na míru vašim potřebám. Kromě názorných ukázek aktivit a způsobech zpracování konkrétních témat si také popovídáme o možnostech, v jakých formách (kroužcích či programech) lze Montessori aktivity nabízet dětem i jejich rodičům.

A jak se stalo již tradicí, i z tohoto semináře si odnesete i praktické dárky, které vám usnadní zavedení Montessori přístupu doma či v dětské skupině. Stejně tak, jako u seminářů I. a II., rodiče jsou na tomto semináři vítáni (tj. nemusíte mít žádné pedagogické vzdělání ani zaměstnání, aby byl tento seminář pro vás velmi přínosným ;). Jediným požadavkem je mít absolvované semináře I. a II.