Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Úvod » POMŮCKY A HRAČKY » ze dřeva » Pozorovací květináč


        

Pozorovací květináč

novinka

není skladem

 

Číslo produktu: 174
Výrobce: DomDom
naše cena:
90 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Popis

Jak přiblížit dětem proměnu semínka v rostlinu? Jednoduše! Použijte tento pozorovací květináč.

 

Zkušenosti MAMAfaktury.cz:

Tento pozorovací květináč uchvátil nejen mé děti, ale i mě. Květináč jsem si pro sebe přejmenovala na "kouzelné zařízení". Je to opravdu magické pravidelně sledovat změnu na jednotlivých semínkách. My jsme jako první vyzkoušeli hrách. Dvě semínka začala klíčit již druhý den, dvě semínka "stávkovala" a nepozorovali jsme na nich žádný posun. Sama pro sebe jsem tyto opozdilce pro sebe "odepsala" a říkala si, že holt líčivost není moc dobrá. Ale s trpělivostí člověk nejdál dojde... Nakonec všechna semínka vyklíčila a "opozdilci" zdárně dohnali své "předběžce". Kromě úžasné přírodovědné lekce pro rodinu to nakonec byla i "nepřírodovědná" lekce pro mě... ;)

 

Popis od výrobce:

Umožní dětem sledovat, co se děje se semínkem při klíčení. Když je sáček uzavřený, není třeba rostlinku zalévat – voda se vždy vysráží a znovu steče dolů jako vodní srážky v přírodě.

Do přiloženého sáčku vložte kousek přeloženého ubrousku, vaty nebo zeminy a na to semínka, která chcete pozorovat. Jemně pokropte vodou, aby byla semínka ve vlhku a sáček uzavřete. Sáček vložte do předem sestaveného a vlastnoručně vyzdobeného květináče a můžete pozorovat.

Na stojánku květináče jsou políčka, do kterých si badatel může křížkem označit každý uplynulý den, aby měl přehled, jak dlouho už výzkum trvá :-)

 

Tato pomůcka procvičuje:

  • trpělivost
  • sledování přírodních jevů
  • při dekorování / barvení květináče jemnou motoriku a představivost

 

Sada obsahuje:

  • 4 ks březové překližky, rozměr 16 x 11 cm
  • dodává se s přírodním povrchem, aby si ho děti mohly samy vyzdobit

 

Nutné upozornění:  Vhodné pro děti od 5 let.

  

Doporučení: Nejlépe se nám osvědčily menší bílé fazolky, co se běžně najdou v kuchyni :-) Nejrychleji vyklíčí a dobře se mají k světu. Velké fazole také dobře klíčí, ale jsou mnohem pomalejší a vypijí hodně vody. Pokud se experiment nedaří, vyzkoušejte semínka z jiného balení či obchodu – příroda je občas trochu nevyzpytatelná :-)

Je dobré sledovat vlhkost v sáčku – je-li ubrousek suchý (semínka všechnu vodu vypila nebo není sáček dobře zavřený a vypařila se), je potřeba trochu vody doplnit. Troška vody by měla dole stát, ale semínka nesmí být ve vodě ponořená.

Květináč by měl být na světle, ale ne na prudkém slunci ani v chladnu.

Až kytička doroste k uzávěru sáčku, je potřeba sáček otevřít a nechat ji růst ven. Tou dobou je už potřeba přilít trochu vody, ideálně i s kapkou tekutého hnojiva. Fazolky bez problémů vyrostou vysoko nahoru. Dají se pak, velmi opatrně, přesadit do květináče a rostou dál.