Montessori semináře

Semináře představující Montessori principy pro “nemontessori” prostředí

Současná nabídka mých seminářů pro vyučující v mateřských školách, dětských skupinách, chůvy a zaujaté rodiče – tedy pro všechny, kdo pracující s dětmi 0 – 6 let – je následující:


Montessori pro dětské skupiny a mateřinky I. aneb jak jednoduše zapojit Montessori přístup

délka semináře: 5 x 45 min, (9 – 14 hod)

Nevíte, o Montessori přístupu ve výchově dětí vůbec nic? Nebo jste si o něm někde něco přečetli nebo slyšeli, ale nevíte jak Montessori principy využívat při práci s vašimi dětmi? Tak právě pro vás je tu seminář, na kterém si:

(1) popovídáme o všech důležitých zásadách a „pravidlech“ Montessori přístupu;

(2) názorně si ukážeme velké množství aktivit, které můžete s dětmi ve věku od cca 1 roku do 6-ti let dělat v domácím prostředí či v dětské skupině.

Při názorných ukázkách se vždy zmíníme, jaké dovednosti si děti při dané aktivitě procvičují a upevňují. Absolvováním tohoto praktického semináře získáte velký repertoár nejrůznějších aktivit, které děti zaručeně smysluplně zabaví. Ze semináře si odnesete i praktické dárky, které vám usnadní zavedení Montessori přístupu přesně tam, kde právě potřebujete. Upřímně se těším na všechny, kteří si chtějí rozšířit své obzory.

Rodiče jsou na tomto semináři vítáni (tj. nemusíte mít žádné pedagogické vzdělání ani zaměstnání, aby byl tento seminář pro vás velmi přínosným ;).

 


Montessori pro dětské skupiny a mateřinky II. aneb Montessori aktivity v akci

délka semináře: 5 x 45 min, (9 – 14 hod)

Chcete získat přehled o Montessori aktivitách pro děti ve věku 0 – 6 let? Chcete si tyto aktivity sami vyzkoušet? Pokud ano, budu se těšit na setkání právě s Vámi. V průběhu semináře si budete moci sami vyzkoušet aktivity ze všech Montessori oblastí pro děti 0 – 6 let, tj. z praktického života, smyslové výchovy, jazyka, matematiky a kosmické výchovy (tj. přírodních věd).

Jedinou podmínkou pro účast na tomto semináři je absolvování semináře Montessori pro dětské skupiny a mateřinky I. nebo jiného semináře, na kterém jste se podrobně seznámili se základními stavebními kameny Montessori přístupu, např. senzitivními obdobími, absorbující myslí, polarizací pozornosti, třístupňovou výukou, prací s chybou a odměňováním. Znalost těchto principů je naprosto zásadní pro to, aby byl seminář pro vás maximálně přínosným.

Ze semináře si i tentokráte odnesete praktické dárky, které vám usnadní zavedení Montessori přístupu přesně tam, kde potřebujete. Rodiče jsou na tomto semináři vítáni (tj. nemusíte mít žádné pedagogické vzdělání ani zaměstnání, aby byl tento seminář pro vás velmi inspirativním ;).